دیدن لکه های سیاه بر روی تلویزیون ال جی

دیدن لکه های سیاه بر روی تلویزیون ال جی

دیدن لکه‌های سیاه بر روی تلویزیون ال جی ممکن است به عوامل مختلفی برگردد. در ادامه برای تعمیرات تلویزیون ال جی در تهران چند مورد رایج را بررسی می‌کنیم:

  1. خرابی پیکسل: اگر لکه‌های سیاه به صورت ثابت و مشخص روی صفحه نمایش تلویزیون دیده می‌شوند، ممکن است یک پیکسل یا گروهی از پیکسل‌ها در پنل نمایش خراب شده باشند. در این صورت، باید با تولیدکننده یا مرکز خدمات ال جی تماس بگیرید تا روش‌های تعمیر و یا تعویض صفحه نمایش را بررسی کنند.
  2.  اندازه‌گیری نادرست: در برخی موارد، لکه‌های سیاه ممکن است به دلیل تنظیمات نادرست تلویزیون یا منابع ورودی ناصحیح، مانند کابل‌های HDMI یا آنتن، ظاهر شوند. در این صورت، مطمئن شوید که تنظیمات تلویزیون و دستگاه‌های متصل را بررسی کرده و اطمینان حاصل کنید که همه چیز به درستی پیکربندی شده است
  3.  لکه‌های گرد و خاک: لکه‌های سیاه روی صفحه نمایش ممکن است به دلیل گرد و خاک یا لکه‌های دیگر روی صفحه نمایش تشکیل شده باشند. در این صورت، تمیز کردن صفحه نمایش با لطف و دقت می‌تواند به حل مشکل کمک کند. از آب و الکل خالص استفاده نکنید و از دستمال نرم و خشک استفاده کنید.

در هر صورت، اگر با مشکل لکه‌های سیاه بر روی تلویزیون ال جی مواجه هستید و راه حل‌های ساده مانند تنظیمات و تمیزکردن صفحه نمایش نیز مشکل را حل نکرده است، بهتر است با مرکز خدمات ال جی یا تولیدکننده تلویزیون تماس بگیرید تا مشکل را بررسی و رفع کنند. همچنین در صورت لزوم می توانید با متخصصان ما تماس  بگیرید.

لکه های رنگی در تلویزیون

وجود لکه‌های رنگی در تلویزیون سونی ممکن است به دلیل چندین عامل باشد. در زیر چند علت رایج برای این مشکل بیان شده است که ممکن است تعمیر تلوزیون سونی در تهران بکارتان بیاید :

  •  مشکل در سیگنال ورودی: لکه‌های رنگی ممکن است ناشی از مشکل در سیگنال ورودی تلویزیون باشد. اگر از یک دستگاه خارجی مانند دی وی دی، بلوری پلیر یا کنسول بازی به تلویزیون متصل هستید، مطمئن شوید که کابل‌ها به درستی و به صورت محکم متصل شده‌اند و هیچ یک از آنها آسیب دیده نیستند.
  • مشکل در پنل نمایش: لکه‌های رنگی ممکن است ناشی از مشکل در پنل نمایش تلویزیون باشد. این مشکل معمولاً به خاطر آسیب یا نقص در پنل نمایش، پیکسل‌های مرده یا فشار بر روی پنل نمایش رخ می‌دهد. در این صورت، بهتر است با پشتیبانی فنی سونی تماس بگیرید تا راهنمایی لازم را در خصوص تعمیر یا تعویض پنل نمایش دریافت کنید.
  • مشکل در تنظیمات تصویر: گاهی اوقات لکه‌های رنگی ممکن است به دلیل تنظیمات نادرست تصویر در تلویزیون باشد. در این صورت، به تنظیمات تصویر تلویزیون خود بروید و مطمئن شوید که تنظیمات رنگ، روشنایی، کنتراست و دیگر پارامترهای تصویر به درستی تنظیم شده‌اند.
  • مشکل در منبع تغذیه: لکه‌های رنگی ممکن است به دلیل مشکل در منبع تغذیه تلویزیون رخ دهند. در این صورت، مطمئن شوید که تلویزیون به درستی به منبع تغذیه برق متصل شده است و همچنین کابل برق به درستی و صحیح وصل شده است.
  • مشکل در نرم‌افزار: گاهی اوقات لکه‌های رنگی ممکن است به دلیل مشکلات نرم‌افزاری در تلویزیون باشد. در این صورت، بهتر است آخرین نسخه نرم‌افزار را بر روی تلویزیون سونی خود نصب کنید و در صورت لزوم تنظیمات کارخانه تلویزیون را بازنشانی کنید.

این پست رو با دوستان خود به اشتراک بگذارید

© تمامی حقوق مادی و معنوی برای اینوفیکس محفوظ است. | طراحی سایت: بهاره غفاری / سئو و بهینه سازی : خانه ایده موسارت

تماس بگیرید