صفحه تلویزیون بالا نمیاد ولی صدا داره! مشکل کجاست؟

صفحه تلویزیون بالا نمی‌آید چه کار کنم؟

اگر بعد از روشن کردن تلویزیون مشاهده کنید صدا دارد ولی تصویری بالا نمی‌آید، احتمالا بسیار نگران می‌شوید و به قیمت آن تلویزیون فکر می‌کنید؛ ولی این مشکل قابلیت تعمیر دارد و یا حتی ممکن است بدون تعمیر هم بتوان مشکل آن را برطرف کرد. ابتدا به حالت‌هایی که می‌توان بدون نیاز به تعمیر این مشکل را برطرف کرد می‌پردازیم و سپس به انواع مشکلات نیازمند تعمیر می‌پردازیم. پس همراه ما باشید و به دقت و چندین بار این مطلب را بخوانید. 

 

چک کردن آنتن تلویزیون

اولین چیزی که در تعمیر تلوزیون سونی در تهران باید چک بکنید سلامت آنتن و اتصالات آن است. به هرجایی که آنتن شما قرار دارد (احتمالا پشت بام) بروید و سلامت آن را چک کنید. همچنین اتصالات سیم آنتن را چک بکنید و از وجود اتصال و برخورد نکردن دو سیم مجزا آنتن مطمئن شوید.

 

چک کردن اتصالات تلویزیون

اتصالات تلویزیون خود را چک کنید. اگر تلویزیون قدیمی دارید که گیرنده دیجیتال دارد، سلامت گیرنده دیجیتال و اتصالات را بررسی کنید و فیش‌ها متصل شده را دربیاورید و دوباره بزنید.

چک کردن اتصالات تلویزیون برای بررسی علت خرابی ضروری است
چک کردن اتصالات تلویزیون برای بررسی علت خرابی ضروری است

 

بررسی ورودی تلویزیون

تلویزیون را روشن کنید و با کنترل تنظیمات ورودی را بزنید و ببینید ورودی اگر روی HDMI و USB بود، آن را به وردی از تلویزیون ببرید.

 

چک کنید روی حالت صرفه‌جویی انرژی نباشد

تلویزیون را روشن کنید و گزینه تنظیمات را بزنید و به قسمت صرفه‌جویی انرژی بروید و آن را فعال کنید. گاهی این گزینه به دلیل افراط زیاد صفحه تلویزیونتان را سیاه و تاریک می‌کند.

 

ببینید گزینه تنظیمات کار می‌کند یا نه؟

پس از روشن کردن تلویزیونتان با کنترل گزینه تنظیمات را بزنید و اگر چنین گزینه‌ای در صفحه تلویزیون ظاهر شد نفس راحتی بکشید، زیرا حتی دلیل آن را هم پیدا نکنید و با رفتن و گزینه برگرداندن به تنظیمات کارخانه قادر خواهید بود تمام تنظیماتی که باعث آن اتفاق شده است را به هم بزنید.

 

بررسی دستگاه‌های متصل به تلویزیون

گاهی اوقات اتصالات برخی دستگاه‌های غیر ضروری باعث این اتفاق می‌شود؛ برای همین برای امتحان تمام دستگاه‌های غیرضروری را از تلویزیون جدا کنید.

 

خاموش کردن 24 ساعته تلویزیون

در نهایت آخرین راهکاری که برای درست کردن تلویزیون بدون تعمیرات می‌توانیم پیشنهاد دهیم، خاموشی کامل تلویزیون و کشیدن دوشاخه آن به مدت 24 ساعت است. گاهی اوقات تلویزیون به دلیل روشن بود زیاد نیاز به استراحت و جدا بودن از برق دارد و این مشکل برطرف می‌شود؛ ولی واقعیت آن است که به این روش را به عنوان تیری در تاریکی نگاه کنید و به آن دل نبندید، زیرا احتمال آن که با این کار مشکل حل شود، بسیار کم است.

تلویزیون خود را به مدت 24 ساعت خاموش کنید
تلویزیون خود را به مدت 24 ساعت خاموش کنید

حالا به سراغ حالاتی که تلویزیون نیاز به تعمیر دارد می‌رویم و بررسی می‌کنیم مشکل از کجا آب می‌خورد:

ببنید مدل خاموش بودن صفحه تلویزیونتان چگونه است؟

 

اگر صفحه روشن نیست ولی نوری در پسزمینه وجود دارد

در این صورت احتمال خیلی بالا برد تیکان تلویزیون شما دچار مشکل شده است. باید دید اگر آی‌سی GPU آن خراب نشده باشد با مبلغ پایینی قابل تعمیر است و اگر چنین نبود کل برد تیکان باید عوض شود. برد تیکان وظیفه پردازش تصویر را بر عهده دارد و برای همین وقتی خراب است تصویری پردازش نمی‌شود و فقط یک نور سرمه‌ای و یا خط‌خطی می‌بینید. برای دانستن علت خرابی و قیمت برد تیکان تلویزیون خود با شماره 09102565114 تماس بگیرید.

 

اگر صفحه تلویزیون در زمان روشنی سیاه مطلق است

در بالای 70درصد مواقع خرابی تلویزیون به این شکل است. در این حالت به احتمال خیلی بالا بک لایت تلویزیون شما دچار مشکل شده است. بک لایت مجموعه لامپ‌های LED است که وظیفه تامین نور صفحه را بر عهده دارد. در خیلی از مواقع دلیل سوختن بک لایت بالای 80 درصد گذاشتن نور صفحه تلویزیون و فشار به لامپ‌های بک لایت است.

در تلویزیون‌های بالای 47 اینچ چون احتمالا دو بک لایت داریم، در زمان سوختن یک بک لایت احتمالا تصویر به حالت چشمک‌زن در می‌آید.

بک لایت نوع‌ها و قیمت‌های مختلفی دارد، برای دانستن قیمت بک لایت تلویزیون خود و تعمیر آن با شماره 09102565114 تماس بگیرید.

اگر صفحه نمایش تلویزیون دچار شکستگی شده است

گاهی با برخورد جسم سخت از عمد و یا اتفاقی به تلویزیون، صفحه پنل تلویزیون دچار شکستگی می‌شود و تصویر به رنگ سرمه‌ای و یا رنگی درمی‌آید. در این حالت شما می‌توانید پنل تلویزیون را عوض کنید ولی باید بدانید که هزینه آن بین 60 تا 80 درصد قیمت کل تلویزیون است و به صرفه نیست. ولی توصیه می‌کنیم یک سوالی را از متخصص مربوطه با شماره ۰۹۱۰۲۴۳۵۴۳۹ بکنید. مشکل از کار افتادن پنل تلویزیون می‌تواند از آب‌خوردگی نیز باشد.

در کل قیمت برد تیکان از بک لایت ارزان‌تر است و اگر برد تیکان شما دچار مشکل شود، متحمل هزینه کمتری خواهید شد.

این نکته بسیار مهم است که تلویزیون به شدت ساختار پیچیده و دارای قطعات حساس است و مانند یک وسیله ساده برقی نیست که با باز کردن آن بتوانید تعمیرش کنید. همچنین تشخیص آن که خرابی تلویزیون چه دلیلی دارد و کدام برد الکترونیکی آن دچار سوختگی شده بدون تجهیزات ناممکن است و متاسفانه بسیاری از افراد تلویزیون خود را باز کردند و آسیب بیشتری به آن وارد کردند و متحمل خسارت بیشتری شده‌اند.

به همین منظور به شما توصیه اکید داریم که حتما از متخصص و تعمیرکار حرفه‌ای سایت اینوفیکس استفاده کنید. برای ارتباط با متخصصان این مجموعه با 09102565114 تماس بگیرید.

ممکن است مشکلی در تلویزیون شما وجود داشته باشد. این مشکل می‌تواند به علت خرابی یا عدم اتصال در قطعات داخلی تلویزیون باشد. در ادامه چند راهنمایی برای رفع این مشکل آورده‌ام:

  1.  بررسی اتصالات: ابتدا مطمئن شوید که کابل برق تلویزیون به درستی به پریز متصل شده است. همچنین، اتصال کابل آنتن یا کابل HDMI را نیز بررسی کنید و مطمئن شوید که به درستی وصل شده‌اند.
  2.  راه‌اندازی مجدد تلویزیون: تلویزیون را خاموش کنید، سیم برق آن را از پریز بکشید و چند ثانیه صبر کنید. سپس سیم برق را دوباره به پریز وصل کرده و تلویزیون را روشن کنید. این کار ممکن است باعث راه‌اندازی مجدد تلویزیون شود و مشکل را برطرف کند.
  3. تنظیمات ورودی: مطمئن شوید که تلویزیون به درستی به ورودی مورد نظر (مثلاً HDMI یا آنتن) تنظیم شده است. برای این کار، از کنترل از راه دور یا دکمه‌های موجود روی تلویزیون استفاده کنید و ورودی صحیح را انتخاب کنید.
  4.  بررسی تنظیمات صدا: ممکن است تلویزیون به درستی کار کند اما تنظیمات صدا آن به طور ناخواسته خاموش شده باشد. بررسی کنید که آیا صدا بر روی حالت بی‌صدا یا حجم کمتر تنظیم شده است و در صورت لزوم آن را تنظیم کنید.
  5.  تماس با پشتیبانی فنی: اگر هیچ یک از راه‌حل‌های فوق به حل مشکل شما نیافتاد، بهتر است با شرکت سازنده تلویزیون تماس بگیرید و از آنها راهنمایی بخواهید. آنها ممکن است راهنمایی دقیق‌تری برای رفع مشکل شما داشته باشند.
  6. لطفاً توجه داشته باشید که این توصیه‌ها به صورت کلی است و توصیه می‌شود دستورات و راهنمایی‌های شرکت سازنده تلویزیون را نیز به دقت مطالعه کنید.
یک تعمیرکار تلویزیون تجهیزات مخصوص دارد
یک تعمیرکار تلویزیون تجهیزات مخصوص دارد

لازم به ذکر است که اگر در تهران و به خصوص جنوب تهران ساکن هستید، با خیال راحت تلویزیون خود را به متخصصان کارکشته اینوفیکس بسپارید و بدانید آن‌ها با تجربه و دلسوزی فراوان اقدام به تعمیر وسیله شما خواهند کرد.

 

این پست رو با دوستان خود به اشتراک بگذارید

© تمامی حقوق مادی و معنوی برای اینوفیکس محفوظ است. | طراحی سایت: بهاره غفاری / سئو و بهینه سازی : خانه ایده موسارت

تماس بگیرید