پیغام برنامه ریزی نشده در تلویزیون ال جی

پیغام برنامه ریزی نشده در تلویزیون ال جی

پیغام برنامه ریزی نشده در تلویزیون ال جی چیست؟

پیغام برنامه ریزی نشده در تلویزیون، به دلایل مختلفی نمایش داده می شود. مثلا ممکن است تنظیمات به هم ریخته باشد یا یک ایراد یا آسیب دیدگی سخت افزاری در تلویزیون ایجاد شده باشد. با این حال در صورت عیب یابی و تعمیر به موقع، می توان ارور  not programmed را در تلویزیون برطرف کرد. در ادامه این مطلب، دلایل نمایش پیغام برنامه ریزی نشده در تلویزیون را بررسی می کنیم.برای تعمیرات تلویزیون ال جی در تهران خود در ادامه با ما در مرکز تخصصی تعمیرات تلویزیون اینوفیکس همراه باشید .

دلیل پیغام برنامه ریزی نشده در تلویزیون ال جی چیست؟

زمانی که پیغام برنامه ریزی نشده در تلویزیون ال جی مشاهده می شود، به معنای آن است که کانال یابی دستگاه به طور صحیح صورت نپذیرفته است. بنابراین با استفاده از یکی از روش های زیر می توانید عملیات کانال یابی را به طور اصولی انجام دهید.

استفاده از کانال یابی خودکار

برای کانال یابی خودکار یا Auto Tuning  مطابق مراحل زیر عمل کنید:

  • ابتدا دکمه Smart را روی ریموت کنترل فشار دهید و از قسمت تنظیمات تلویزیون، وارد بخش Channel  شوید.
  • در منوی نشان داده شده، گزینه Auto Tuning را انتخاب کنید.
  • سپس روی گزینه Start بزنید، تا فرآیند کانال یابی خودکار آغاز گردد.
  • در آخر نیز لازم است که گزینه Done را انتخاب نمایید، تا تنظیمات اعمال شود.

 

کانال یابی دستی برای برطرف کردن پیغام  Not Programmedدر تلویزیون ال جی

گاهی لازم است که برای رفع پیغام Not Programmed در تلویزیون ال جی از کانال یابی دستی یا ManualTuning استفاده کنید. روش انجام کانال یابی دستی به صورت زیر است:

  • نخست وارد بخش تنظیمات شده و منوی مربوط به کانال ها را انتخاب کنید. سپس روی گزینه کانال یابی دستی بزنید.
  • در مرحله بعد گزینه تلویزیون دیجیتال را برگزینید و در بخش UHFCH کد مربوط به هر کانال را وارد نمایید.
  • در نهایت نیز گزینه بروزرسانی یا افزودن را انتخاب کرده، تا کانال جدید به مجموعه شما اضافه گردد. چنانچه نتوانستید این گزینه را پیدا کنید، باید آنتن تلویزیون را مورد بررسی قرار دهید.

بررسی آنتن تلویزیون و نمایش not programmed در تلویزیون

آخرین راهکار برای رفع مشکل نمایش not programmed در تلویزیون این است که آنتن را مجدد بررسی کرده و مشکلات آن را برطرف کنید. ممکن است آنتن شما در دریافت سیگنال مشکل داشته باشد. در این شرایط بهترین کار این است که کابل و پورت را با دقت بررسی کرده و مشکلات احتمالی آن را برطرف کنید.

در این مقاله سعی کردیم شما را با دلایل نمایش not programmed در تلویزیون‌های هوشمند آشنا کنیم. اگر در برطرف کردن این اختلال دچار مشکل شدید، حتماً با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

ریست فکتوری کردن تلویزیون

راه کار دیگری که برای برطرف کردن پیغام برنامه ریزی نشده در تلویزیون ال جی به کار می رود، بازگرداندن دستگاه به تنظیمات کارخانه است. اگر هیچ کدام از روش های بالا موجب از بین رفتن پیام نشد، ریست فکتوری می تواند کمک شایانی به شما کند. توجه داشته باشید که با ریست فکتوری کلیه تنظیمات اعمال شده در تلویزیون از بین می رود و باید مجدداً تمام آن ها را انجام دهید .

توجه داشته باشید که این توصیه‌ها برای مدل‌های مختلف تلویزیون ال‌جی قابل استفاده هستند و در صورت نیاز به راهنمایی دقیق‌تر، به منابع رسمی ال‌جی مراجعه کنید.  همچنین در صورت لزوم شما عزیزان می توانید با متخصصان ما تماس  بگیرید .

بیشتر بخوانید : تعمیر تلوزیون سونی در تهران

بیشتر بخوانید : تعمیرات تلویزیون سامسونگ در تهران

این پست رو با دوستان خود به اشتراک بگذارید

© تمامی حقوق مادی و معنوی برای اینوفیکس محفوظ است. | طراحی سایت: بهاره غفاری / سئو و بهینه سازی : خانه ایده موسارت

تماس بگیرید